Makinesi ile Uygulama

Alçı atma makinalarıyla malzeme yüzeylere kolaylıkla uygulanabilir. Malzeme için ayrıca özel bir makineye ihtiyaç yoktur. Alçı atma makinesinin üzerine bir torba ürün boşaltılır. Buradaki en önemli nokta otomatik su ayarıdır. Alçı makinesinde kullanılan suyun neredeyse üçte biri oranında su kullanılması gerekir.

Malzemenin suyu biraz fazlaysa, sıva kıvamına gelene kadar su biraz daha azaltılır. Daha sonra ürün, önceden oluşturulan anolar halindeki çıtalar arasına çekilmiş yüzeye makineyle kaba şekilde atılır. Belli bir süre sonra malzeme suyunu çekmeye başlar ve sonra yalıtımlı dekoratif sıva atılarak işlemin sonlandırılması yapılır.

Ya da

Bu işlem için standart alçı atma makinesi kullanılır. Makinedeki su oranı alçıdaki su miktarının 6 da 1 oranında olacak şekilde ayarlanarak yüzeye uygulanır.

El ile Uygulama

30 – 40 litrelik temiz bir kova içerisine bir paket Natural Shield torbası boşaltılır. Kova içerisine yaklaşık 6-7 litre su katıldıktan sonra ürün, sıva karıştırma matkabıyla yaklaşık 7-8 dakika sıva kıvamına gelecek şekilde karıştırılır ve ürün uygulamaya hazır hale gelir. Uygulanacak yüzeyde hiç bir astar veya ara malzeme kullanımına gerek yoktur. Istenilen kalınlığın sağlanması ve duvarın düzgün çıkması için, uygun anolar halinde çıtalar mastar genişliği kadar aralıklarla duvara monte edilir.

Daha sonra hazırlanan sıva, anolarla oluşturulan çıtalar arasına uygun bir mala ile kaba şekilde atılır. Yüzey belli sure içinde suyunu çekince, son kat malzemesi olan dekoratif yalıtımlı Natural Shield sıva yüzeye uygulanıp işlemin sonlandırılması yapılır.